Výsledková sezóna za tretí štvrťrok na Wall Street vstupuje do vrcholnej fázy. Investori budú v tomto týždni vyhodnocovať okrem iného kvartálne čísla Facebooku, Microsoftu, Amazonu alebo Applu.

Zatiaľ je výsledková sezóna ešte len za prvou pätinou (merané indexom S&P 500) a doteraz odreportované výsledky firiem prekonávajú očakávania trhu. V prípade ukazovateľa čistého zisku firiem, až 80 percent spoločností odreportovalo lepší čistý zisk ako bol odhad analytikov.

Týždeň bude bohatý aj na makroekonomické dáta. Budú zverejnené okrem iného prvé odhady vývoja ekonomiky v treťom štvrťroku v USA, Nemecku a eurozóne alebo inflačné dáta Nemecka a celej eurozóny. Zasadať budú ECB a Bank of Japan.

Investori sa zamerajú na štvrtkové zasadnutie ECB. To by však nemalo priniesť výraznejšie prekvapenie vzhľadom ku komentárom Christine Lagardeovej, ktorá uviedla, že o ďalšom nastavení kvantitatívneho uvoľňovania sa rozhodne až na decembrovom zasadnutí. 

V tomto týždni bude pokračovať sledovanie výsledkovej sezóny v USA, ktorá zatiaľ dodáva akciám ďalšiu silu k rastu.

Hospodárske výsledky zverejní v Spojených štátoch okrem iného Facebook, 3M, General Electric, Twitter, Microsoft, Visa, Alphabet, Coca-Cola, McDonalds, Boeing, Kraft Heinz, General Motors, Ford Motor, Merck & Co, Caterpillar, Mastercard, Amazon, Apple, Chevron alebo ExxonMobil.

Celkom predstaví hospodárské výsledky za uplynulý štvrťrok  bezmála 170 spoločností z indexu S&P 500.

Analytici odhadujú, že zisky firiem z S&P 500 za tretí štvrťrok vzrástli medziročne o 33,7 percenta, pri raste tržieb o 14,4 percent. 

Wall Street
Neprehliadnite

Top vo financiách: Bitcoin nahrádza zlato ako bezpečný prístav. Trumpove médiá idú na dračku