Pre TASR to potvrdila hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová.

„Seniori sú najohrozenejšou skupinou s ťažkým priebehom ochorenia covid-19, čo dokazujú aj dáta z nemocníc. V súčasnosti stále nie je veľká časť z nich chránená vakcínou, čo vedie k zbytočným hospitalizáciám a k ešte zbytočnejším úmrtiam," zdôraznila Eliášová.

Eduard Heger
Neprehliadnite

Po návšteve nemocnice v Poprade sa predseda vlády poďakoval všetkým zdravotníkom za ich prácu

Pripomenula, že vakcinácia je najúčinnejšou ochranou pred ťažkým priebehom ochorenia. Podľa jej slov to potvrdzujú aj dáta z piatka 19. novembra, keď bolo na umelej pľúcnej ventilácii až 88,6 percenta pacientov nezaočkovaných.

WA 46 archív Bukurešť - Na archívnej snímke z 22. októbra 2021 pacienti s ochorením COVID-19 ležia v preplnej  izolačnej nemocničnej izbe v Bukurešti.  Rumunsko zaznamenalo v utorok najväčší denný počet úmrtí v súvislosti s ochorením COVID-19 od začiatku pandémie. Za uplynulých 24 hodín tam pribudlo 591 úmrtí. Deje sa tak navyše v čase, keď nová vlna pandémie v krajine ochromila upadajúci zdravotnícky systém, informovala agentúra AP. FOTO TASR/AP    

FILE - In this Friday, Oct. 22, 2021 file ph
Neprehliadnite

Na Slovensku pribudlo 9 171 prípadov nákazy novým koronavírusom a 37 obetí

Premiér Eduard Heger v sobotu uviedol, že o povinnom očkovaní pre seniorov aktuálne diskutuje s právnikmi či s ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou. Zároveň nevylúčil aj plošné povinné očkovanie na Slovensku. Momentálne vedie diskusie o tom, či by boli tieto kroky v súlade s Ústavou SR. Uviedol to v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy.

Na snímke predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO) počas tlačovej konferencie na tému: Priebeh rokovania odbornej pracovnej skupiny pre obnovu dôvery v právny štát
Neprehliadnite

Inšpiruje sa Slovensko susedným Rakúskom? Premiér nevylučuje celoplošný lockdown