Ako vyplýva z informácií, ktoré zverejnilo na svojom webe Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR, Slovensko túto hranicu prekonalo vďaka zaočkovaným počas soboty (1.5.).

"Druhú dávku vakcíny už dostalo 502 947 ľudí, uplynulý deň sa zaočkovalo 3519 ľudí," informoval rezort zdravotníctva. Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19 je 1 093 258, z toho počas soboty pribudlo 13.329 zaočkovaných.

Na sociálnych sieťach sa v apríli 2021 šírilo ničím nepodložené tvrdenie, že v Holandsku bola zrušená povinnosť nosiť rúška a bolo údajne pozastavené aj očkovanie
Neprehliadnite

Tínedžeri zatiaľ Pfizer nedostanú, MZ SR preplánovalo termíny záujemcom pod 18 rokov

Zaočkovali už aj premiéra

Premiéra Eduarda Hegera (OĽANO) v sobotu v Bratislave zaočkovali prvou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19. Išlo o vakcínu od spoločnosti AstraZeneca. "Vakcinácia je najrýchlejší spôsob, akým môžeme pandémiu poraziť. Aj história nám to už ukázala," vyhlásil po očkovaní predseda vlády. Pozval všetkých, ktorí sa ešte na vakcináciu neprihlásili do Čakárne, aby tak urobili.

"Zároveň ďakujem všetkým, ktorí sa už prihlásili," poznamenal. Tempo očkovania na Slovensku vníma ako dobré, pridať podľa neho treba v kampani, aby sa ľudia nebáli vakcinácie a vnímali ju ako nevyhnutnosť v boji proti novému koronavírusu. Heger sa zároveň ospravedlnil mladým ľuďom, ktorým zrušili termíny na očkovanie. Chyba podľa premiéra bola, že už dostali pozvanie na vakcináciu, nie, že sa zaregistrovali do Čakárne.

"Mrzí ma, že vznikli nejaké dezinformácie a boli zrušené termíny. Verím, že mladí pochopia, že uprednostnení musia byť starší ľudia," povedal. Mladých ľudí požiadal o trpezlivosť. Vakcínu podali predsedovi vlády v očkovacom centre v priestoroch bratislavského Národného futbalového štadióna. Termín Hegerovi pridelili po tom, ako sa uplynulý týždeň zaregistroval v Čakárni na očkovanie ako bežný občan.