Jean-Paul Belmondo sa narodil 9. apríla 1933 vo francúzskom meste Neuilly-sur-Seine. Pochádzal z rodiny uznávaného sochára Paula Belmonda a maliarky Madeline, ktorá svoje tri deti priviedla k divadlu. Aj napriek podpore zo strany rodiny, nikdy nepatril medzi študentov, ktorým predpovedali veľkú budúcnosť. Jean-Paul sa nikdy nevyrovnal s niekoľkými odmietnutiami prestížnym divadelným súborom Comédie Francaise, ktorý je snom všetkých absolventov parížskeho konzervatória.

Napriek tomu sa však zo J.P. Belmonda stal charizmatický herec, ktorý väčšinou stvárňoval šarmantných a bláznivých hrdinov, pričom nikdy nebolo jednoznačné či boli kladní alebo záporní. Zaujímavosťou je, že natáčal len s režisérmi, ktorým veril a oni verili jemu. J. P.  Belmondo nebol len skvelý herec, ale aj veľký milovník žien a známy bol aj vďaka tomu, že množstvo kaskadérskych scén natáčal sám.

Bol dvakrát ženatý a mal štyri deti. So svojou prvou ženou Elodie Constantin sa oženil v roku 1953 a mali spolu dcéry Patríciu (zomrela v roku 1994) a Florence a syna Paula. Ich manželstvo sa skončilo rozvodom v roku 1965. Neskôr mal vzťahy so svojimi hereckými kolegyňami Ursullou Andress a Laurou Antonelli. V roku 2002 sa oženil s druhou manželkou Natty Belmondo, s ktorou mal ďalšiu dcéru Stellu Evu Angelinu. S druhou manželkou sa J.P. Belmondo rozviedol v roku 2008. Zaujímavosťou je, že žiadne z jeho detí sa nevydalo na hereckú dráhu.

Tlačová konferencia k 28. ročníku Medzinárodného filmového festivalu (MFF) Art Film Fest 9. júna 2021 v Bratislave. Na snímke prezident festivalu Milan Lasica. FOTO TASR - Jakub Kotian
Neprehliadnite

Zaspomínajte si na Milana Lasicu nezabudnuteľnými filmami a skečmi

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa