Šéf americkej automobilky Tesla Elon Musk sa na twitteri spýtal svojich priaznivcov, či má jeho firma začať prijímať platby v dogecoinech. Túto kryptomenu, pôvodne vytvorenú z recesie, už pritom tento rok veľmi spopularizoval a pomohol k raketovému rastu jej ceny. Pred niekoľkými dňami tiež uviedol, že platby v dogecoinoch začne prijímať iná jeho firma - vesmírna spoločnosť SpaceX.

„Chcete, aby Tesla prijímala dogecoiny?" stojí v Muskovom tweete. Podnikateľ a miliardár má na tejto sociálnej sieti približne 53,9 milióna sledujúcich.

dogecoin
Neprehliadnite

Dogecoin je vtip, ktorý sa zmenil na miliardové aktívum

Digitálna mena dogecoin s logom psa pôvodne vznikla ako vtip na sociálnych sieťach. Aj vďaka Muskovom tohtoročnom statuse ale už od začiatku roka mnohonásobne zvýšila svoju hodnotu a podľa agentúry Reuters sa z nej stal sen špekulantov. Musk ale minulý víkend strmý rast dogecoinu otočil v prudký pád o viac ako tretinu dosiahnutej hodnoty, keď ho v komediálnej šou Saturday Night Live (SNL) znevážil.

Dogecoin sa podľa webu CoinDesk krátko po 12:00 SELČ predával za 0,51 dolára, a za posledných 24 hodín tak strácal zhruba 1,8 percenta.