Šéf Tesly Elon Musk plánuje uviesť sociálnu sieť Twitter tri roky po jej kúpe znova na akciovú burzu. S odkazom na svoje zdroje o tom píše na webe denník The Wall Street Journal (WSJ). Miliardár podpísal dohodu o kúpe Twitteru za 44 miliárd dolárov, ktorou sa firma po deviatich rokoch z burzy stiahne. Musk zároveň v utorok na twitter napísal, že spoločnosť by mohla začať vyberať za svoje služby mierne poplatky od firiem a vlád.

Pomoc s financovaním

Muskovu zmluvu o kúpe Twitteru ešte musia schváliť úrady a akcionári. Očakáva sa, že proces bude dokončený ešte tento rok. Musk podľa WSJ predniesol výrok o znovuuvedení Twitteru na burzu pred investormi, od ktorých sa snaží získať pomoc na financovanie svojho nákupu.

„Twitter bude pre príležitostných užívateľov vždy zadarmo, ale pre komerčných/vládnych užívateľov tu možno bude mierny poplatok," napísal v utorok Musk.

Vylepšenie aplikácie

Šéf Tesly navrhuje pre Twitter množstvo zmien. Už skôr povedal, že ho chce vylepšiť o nové funkcie, sprístupniť algoritmy ako open source na zvýšenie dôvery, poradiť si so spamovacími robotmi a všetkých ľudí overovať.

Tento týždeň na módnej prehliadke Met Gala v Metropolitnom múzeu umenia (MET) tiež uviedol, že chce, aby Twitter bol transparentný ohľadom radenia príspevkov a aby bol jeho softvér prístupný verejnej kritike.

Ďalšie dôležité správy

Elon Musk Offers To Buy Twitter
Neprehliadnite

Musk kúpou siete Twitter šokoval a vyvolal mnoho otáznikov