Vicepremiér a minister hospodárstva Richard Sulík a nezaradená poslankyňa Národnej rady z mimoparlamentného Hlasu a exministerka vnútra Denisa Saková sú proti povinnému očkovaniu proti ochoreniu covid-19. Zhodli sa na tom v nedeľnej politickej diskusnej relácii TV Markíza Na telo.

Sulík povedal, že osobne je proti povinnému očkovaniu proti ochoreniu covid-19, hoci minister školstva Branislav Gröhling podporuje povinné očkovanie pre niektoré skupiny. Zopakoval, že v SaS na túto otázku jednotný postoj nemajú.

Sulík so Sakovou súhlasil

Saková zdôraznila, že povinné očkovanie je podľa jej názoru zásahom do ľudských práv. V prípade, že by sa takéto opatrenie odobrilo napríklad u zdravotníkov, zo systému by odišli viacerí lekári či sestry, čo by mohlo viesť k jeho kolapsu. Sulík s ňou súhlasil.

Na snímke nezaradená poslankyňa NR SR Denisa Saková počas rokovania 18. schôdze parlamentu 2. decembra 2020 v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian
Neprehliadnite

Saková vidí za zmenou paragrafu 363 posilnenie právomocí Lipšica a mocenské boje

Minister chce otvárať reštaurácie

Vicepremiér informoval, že vláda by mala na budúci týždeň rokovať o tom, ako bude upravené cestovanie ľudí cez Vianoce za rodinou. Myslí si, že ľuďom to bude umožnené. Sulík tiež tvrdí, že konzílium odborníkov už nebude počúvať. Myslí si, že by ho mali tvoriť aj odborníci z iných oblastí, nie iba infektológovia a epidemiológovia.

Na snímke minister hospodárstva SR a prvý podpredseda vlády pre ekonomiku SR Richard Sulík (SaS) počas hlasovania na 48. schôdzi Národnej rady SR, na ktorej inicioval opozičný Smer-SD odovolanie Richarda Sulíka (SaS) z postu ministra hospodárstva SR v Bratislave 27. októbra 2021. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Sulík: budem ignorovať konzílium odborníkov, robia šialené rozhodnutia

Nový koronavírus podľa jeho slov pomaly ustupuje a pandemická situácia sa zlepšuje. Chcel by preto umožniť otváranie reštaurácií. O situácii by mala ešte v nedeľu rokovať koaličná rada.

Na snímke predseda NR SR Boris Kollár (Sme rodina) počas rokovania 53. schôdze Národnej rady SR 8. decembra 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian
Neprehliadnite

Kollár súhlasí so Sulíkom, zákaz návštev blízkych počas Vianoc považuje za nelogický