Majú od 30 do 40 rokov, ich otázka bývania ešte nie je úplne vyriešená, zárobky neuspokojivé, tým pádom ani pomyslieť na možnosť niečo si našetriť. Najviac ľudí, ktorí potvrdzujú, že musia žiť od výplaty k výplate, patrí do skupiny tzv. mileniálov.

V prieskume spoločností Pymnts a LendingClub, ktorý analyzoval názory viac ako 28-tisíc Američanov, 70 percent príslušníkov tejto generácie uviedlo, že žijú od výplaty k výplate. Z celkovej skúmanej vzorky sa takto vyjadrilo asi 54 percent Američanov.

Naproti tomu najmenšia takto žijúca skupina zo všetkých typov generácií patrí medzi tzv. baby boomerov, dnes už sú to seniori – život od výplaty k výplate priznalo len 40 percent respondentov. Ide o ľudí narodených počas ekonomickej prosperity v USA, nasledujúcej po 2. svetovej vojne. Rodilo sa vtedy viac detí. Do tejto generácie sa rátajú ročníky 1946 až 1964.

Výsledky prieskumu zverejnil portál businessinsider.com.

Kríza za krízou

Príslušníci miléniovej generácie sú narodení v rokoch 1980 až 1994. Tí starší vstúpili do dospelosti na prelome milénia, mladší o niečo neskôr. Faktom je, že čelia jednej ekonomickej kríze za druhou. Veľká časť sa nevedela usadiť na deravom trhu práce v dôsledku finančnej krízy v roku 2008. Od toho sa odvíja, že si nemohli dovoliť vlastné bývanie. No situáciu im komplikuje aj fakt, že ceny domov aj bytov z roka na rok rastú.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa