Aktuálne dianie, biznisové témy a poprední ekonómovia. Tak sa dá v krátkosti predstaviť, o čom je tradičná konferencia Top manažment. Roky 2020 a 2021 priniesli do slovenskej spoločnosti okrem pandémie ochorenia COVID-19 aj množstvo vzostupov a pádov v podnikateľskom prostredí na Slovensku.  

Trend konferencia dá priestor pre rozhovory s poprednými ekonómami a výnimočnými ľuďmi, ktorí prinesú nový pohľad na vec a riešenie problémov v spoločnosti. Tento rok prijali pozvanie aj Ivan Mikloš, bývalý podpredseda vlády a minister financií, Juraj Karpiš, ekonóm Inštitútu ekonomických a spoločenských analýz (INESS) a Mojmír Hampl, bývalý viceguvernér Českej národnej banky. 

Ivan Mikloš 

Bývalý podpredseda vlády a minister financií sa do slovenskej histórie zapíše ako jedna z vedúcich osobností ekonomickej transformácie. Jeho vedenie ministerstva počas vlády premiéra Mikuláša Dzurindu v rokoch 1998 až 2006 zažilo viaceré úspechy ako vstup Slovenska do OECD (2000), NATO (2004) a Európskej únie (2004). 

Slovenský ekonóm a bývalý politik Ivan Mikloš
Neprehliadnite

Rast kryptomien vyvoláva podľa Ivana Mikloša nedôvera v peniaze „nekryté ničím“

Ako šéf financií stál pri viacerých reformách, hlavne v daňovej oblasti.  V rokoch 2015 – 2020 zastával dôležité funkcie v ukrajinskej vláde ako hlavného poradcu ministerky financií, poradcu ministra hospodárstva či hlavného ekonomického poradcu premiéra. Je spoluzakladateľom ekonomického think tanku MESA 10 či ukrajinského Centre for Economic Strategy. 

Časopis Euromoney ho v roku 2004 ocenil ako najlepšieho ministra financií a často býva označovaný aj za jedného z najlepších slovenských ekonómov. 

Juraj Karpiš 

Stál pri zrode Inštitútu ekonomických a spoločenských analýz (INESS). Slovenský ekonomický analytik sa v mladosti stal niekoľkonásobným juniorským majstrom Slovenska v plávaní, neskôr vyštudoval finančný manažment na Fakulte manažmentu Univerzity Komenského v Bratislave a napísal bestsellery Zlé peniaze a Ako na zlato.  

Na snímke slovenský ekonomický analytik, freediver, spoluzakladateľ protrhového think tanku INESS – Inštitút ekonomických a spoločenských analýz a autor bestselleru Zlé peniaze, Juraj Karpiš.
Neprehliadnite

Juraj Karpiš: Mám farmársky startup, nie som žiadny agrobarón

Skúsenosti zbieral aj v komerčných finančných inštitúciach, ktoré pôsobili v zahraničí a aj na Slovensku. Jeho dlhodobou špecializáciou bolo fungovanie finančného systému, ktoré detailne sledoval a zároveň aj komentoval krízové dianie, a tak prispel k ekonomickému vzdelávaniu na Slovensku. 

Mojmír Hampl 

Peniaze, menová politika a centrálne banky patria k hlavným témam, ktorým sa venuje český ekonóm, bankár a spisovateľ Mojmír Hampl. Väčšinu svojho profesného života strávil a venoval Českej národnej banke, v ktorej začínal ako analytik, neskôr sa stal členom bankovej rady a zastával aj funkciu viceguvernéra.  

Je známy pre svoje ostré názory na euro a európske integrácie. Napísal stovky popularizačných a odborných článkov v širokom tematickom spektre od makroekonómie, cez ekonomickú históriu až po kryptomeny.  
V súčasnosti pôsobí ako člen správnej rady Inštitútu ekonomického vzdelávania (INEV) a rovnako pracuje pre spoločnosť KPMG Česká republika. 
 
Pre viac informácií o TREND konferencii TOP Manažment 2021 a galavečer TREND TOP kliknite sem.  
Chceli by ste zažiť TOP Manažment 2021 a TREND TOP naživo? Registrujte sa na tejto webovej adrese. Miesta sa rýchlo míňajú.