Nemeckým europoslancom, ktorí k nám tento týždeň prichádzajú skontrolovať čistotu dotačných systémov, chce vytknúť, že aj nemecké firmy vyrábajú pod tou istou značkou kvalitatívne iné produkty pre západné a stredoeurópske trhy.

Suchú nitku nenechala ani na opozičnom poslancovi europarlamentu Ivanovi Štefancovi, ktorý kedysi šéfoval tuzemskej vetve Coca-Coly. Aj túto firmu totiž ministerka spája s dvojakou kvalitou. Pravdou však je, že vo svojom rezorte by sa mala viac sústrediť na elimináciu oveľa väčších hrozieb, ako je to, či ten-ktorý keksík má rovnaký obsah kakaa na nemeckom i slovenskom trhu.

Áno, riešiť treba aj dvojakú kvalitu potravín, no ísť do otvorenej konfrontácie so susednými štátmi EÚ je trúfalé. Otvorené strety s používaním slov „neakceptovateľná nehoráznosť“ by si mala nechať na spory o naozaj zásadných nástrojoch na pozdvihnutie domácej výroby potravín či zabezpečenie ochrany spotrebiteľov. Dvojaká kvalita takou rozhodne nie je.

Len veľa politiky bez impulzu

Na rozhorčenie ministerky sa dá pozerať len z pohľadu politika, ktorý hľadá u voličov lacné body. Tlak na firmy z cudziny, ktoré nám údajne ubližujú, nie je žiadnym zásadným nástrojom. Nejde totiž o reformu vnútorných neduhov domáceho odvetvia, čo má politik aj reálne v moci. Za predpokladu, keby niečo zásadné ako politik zreformovať aj chcel. Takto je to len hromženie pre voličov.

Na margo

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa