Uviedla to v relácii televízie TA3 V politike v diskusii s opozičným poslancom Martinom Feckom (OĽaNO) z Výboru Národnej rady pre pôdohospodárstvo a životné prostredie. Opozícia na jej odvolanie už zozbierala 44 podpisov poslancov Národnej rady, G. Matečnú by sa mali pokúsiť odvolať budúci týždeň vo štvrtok.

Odvolanie z funkcie žiada podľa G. Matečnej malá časť ľudí spomedzi asi 19-tisíc farmárov, ktorí prijímajú platby od Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA). „Ak niekto vznesie voči mne nejaké trestné oznámenie, pretože sme niekde pochybili, som súdny človek, nemám problém odtiaľ (Pozn. red.: z funkcie) odísť,“ priblížila.

„Nevidím však dôvod, ak sa vyťahujú polopravdy a klamstvá, aby som na takéto reagovala. To nie je vecná a odborná debata. Toto je politikárčenie,“ podčiarkla.

M. Fecko podľa svojich slov nevie o „predrokovaných“ koaličných poslancoch, ktorí by podporili odvolanie G. Matečnej z funkcie. „Nie, zatiaľ neviem o takýchto ‚predrokovaných‘ poslancoch,“ poznamenal. Dúfa však, že sa u niektorých poslancov „pohne svedomie“, pretože aj generálny prokurátor Jaromír Čižnár povedal verejne o zásadných nedostatkoch v systéme fungovania agrorezortu.

„Chcem veriť, že aj pani ministerka by možnože mohla povedať ďalšie slovo o tom, ako si to predstavuje alebo nepredstavuje ďalej. Opakovane upozorňujem, že (demonštrujúce) traktory, ktoré sú v uliciach a mestách, to nie sú alegorické vozy,“ doplnil M. Fecko.