Na Slovensku pribudlo rekordných takmer 2 000 nových prípadov koronavírusu. Urobili 12 500 testov. Oznámil to premiér Matovič na Facebooku.

Premiér na sociálnej sieti reagoval aj na konflikt s ministorm hodpodárstva Richardom Sulíkom. „Osobne sa obávam devastačných následkov bludov šírených stranou SaS na ochotu ľudí zomknúť sa a spoločne zabrať voči nášmu skutočnému nepriateľovi ... a preveľmi ma to mrzí, lebo práve teraz Slovensko potrebovalo pravý opak." napísal Matovič. 

Na snímke predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO) počas tlačového brífingu k aktuálnej situácii na Slovensku v Bratislave v pondelok 12. októbra 2020. FOTO TASR - Dano Veselský
Neprehliadnite

Vláda nerozhoduje o zatváraní reštaurácií, je to rozhodnutie odborníkov, hovorí Matovič

Národné centrum zdravotníckych informácií na webovej stránke informuje, že z ochorenia Covid-19 sa vyliečilo ďalších 217 pacientov. V súvislosti s novým koronavírusom pribudlo 5 úmrtí, ich celkový počet sa tak na Slovensku zvýšil na 71.

Najviac pozitívnych prípadov bolo v Žilinskom kraji (523), nasleduje Prešovský kraj (451) a Trnavský kraj (236). Celkový počet pozitívne testovaných ľudí na Slovensku je doteraz 24 225, od začiatku vypuknutia ochorenia sa u nás urobilo 580 235 laboratórnych testov. Aktívnych prípadov ochorenia je na Slovensku aktuálne 17 228.