Maďarská vláda počas víkendu rozhodla, že v očkovacom preukaze nebude uvedený druh vakcíny proti novému druhu koronavírusu, ktorým bol držiteľ preukazu zaočkovaný. Informovala o tom v pondelok internetová stránka komerčnej televízie ATV.

Podľa ATV na preukazoch doposiaľ vydávaných obvodnými lekármi figuroval druh i číslo šarže očkovacej látky.

Opozičná Demokratická koalícia (DK) v tejto súvislosti vydala vyhlásenie, v ktorom kritizovala tento krok vlády. Podľa DK totiž takýto dokument bez údajov o vakcíne nebude použiteľný, pretože nesplní podmienky medzinárodne uznávaného očkovacieho preukazu.

Na snímke prezident Maďarskej republiky János Áder počas tlačovej konferencie po skončení dvojdňového summitu prezidentov krajín Vyšehradskej štvorky (V4) 12. októbra 2018 na Štrbskom Plese. FOTO TASR - Oliver Ondráš
Neprehliadnite

Maďarského prezidenta zaočkovali proti koronavírusu čínskou vakcínou

ATV pripomenula, že Poľsko vpustí na svoje územie iba osoby, ktoré sú zaočkované vakcínou povolenou Európskou agentúrou pre lieky (EMA).

Za posledný deň pribudlo v Maďarsku 4 326 prípadov nákazy novým druhom koronavírusu, čím celkový počet infikovaných dosiahol 432 925. V súvislosti s ochorením Covid-19 zomrelo v uplynulých 24 hodinách 84 chorých, pandémia v Maďarsku má už celkovo 15 058 obetí na životoch. Doposiaľ v Maďarsku zaočkovali 685 247 ľudí, z ktorých 251 691 dostalo aj druhú dávku vakcíny.