Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková si vie predstaviť debatu o povinnom plošnom očkovaní proti ochoreniu covid-19 pre osoby nad dvanásť rokov.

Prípadné zavedenie celoplošného očkovania by podľa nej bolo dobré upraviť samostatným zákonom. Uviedla to na pondelkovej tlačovej konferencii.

Nastal čas na diskusiu

„Ja osobne sa prihováram za povinné očkovanie. Myslím si, že postupne nastal čas. Je úplne legitímne sa rozprávať nielen o skupinách profesií, ktoré sú dôležité pre chod štátu," povedala Kolíková.

V prípade zavedenie plošného očkovania hovorí tiež o potrebe jednoduchého a zrozumiteľného odškodňovacieho procesu.

Určiť vekovú hranicu

Pri zavedení povinného očkovania pre určitú vekovú skupinu by bolo podľa Kolíkovej nutné dôsledne zvážiť vekovú hranicu.

Myslí si, že plošné očkovanie pre osoby nad dvánásť rokov by bolo v niečom právne jednoduchšie. Dodala, že ide o jej osobný názor a v strane SaS ešte o tejto otázke prebieha diskusia.

Mesto Košice s Košickým samosprávnym krajom (KSK) reaguje na zhoršujúcu sa epidemiologickú situáciu a spoločne organizuje očkovanie v uliciach mesta. Na snímke mobilné očkovanie pred obchodným centrom v mestskej časti Košice Západ 9. novembra 2021. FOTO TASR – František Iván
Neprehliadnite

Pri povinnom očkovaní je potrebné zvoliť si rozumné kritérium, tvrdí Kolíkovej poradkyňa