Viac ako dva roky sa veľmi cestovať nedalo. Teraz akoby si ľudia chceli vynahradiť obdobie, keď museli sedieť doma. Dopyt po potulkách svetom sa enormne zvýšil, čo spôsobuje nárast cien leteniek.

„Dopyt presahuje všetky tabuľky,“ povedal generálny riaditeľ Delta Air Lines Ed Bastian na konferencii minulý týždeň, pričom poznamenal, že cestovné v lete môže byť aj o 30 percent vyššie ako pred pandémiou. „Platí to pre cestujúcich na dovolenky, prémiových zákazníkov aj pre biznis triedu, medzinárodné lety. Nezáleží na kategórii.“

Tento trend badať naprieč zemepisnými oblasťami, hoci niektoré miesta sú výraznejšie ako iné. Vyhľadávanie spiatočných leteniek v ekonomickej triede medzi Hongkongom a Londýnom na letisku Cathay Pacific Airways koncom júna vedie k cenám až 5 360 amerických dolárov (5 014 eur), čo je viac ako päťnásobok typických cestovných nákladov pred pandémiou. Priame lety medzi New Yorkom a Londýnom približne v rovnakom čase stoja v ekonomickej triede viac ako dve tisícky dolárov (1 871 eur).

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa