Letisko M. R. Štefánika v Bratislave vybavilo za deväť mesiacov tohto roka spolu na prílete a odlete 381 829 cestujúcich, čo je o 79 percent menej ako v rovnakom období vlani. Vzrástol však počet odbaveného leteckého nákladu, a to o 22 percent v porovnaní s tromi kvartálmi uplynulého roka, na celkovo 18 459 ton. Informovala o tom hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková.

„Počas trištvrte roka 2020 sa uskutočnilo 11 206 letov, o 51 percent menej ako vlani. Najvýraznejšie poklesol počet pohybov lietadiel v medzinárodnej nepravidelnej doprave (t. j. charterové lety), pravidelných letov sa uskutočnila približne tretina v porovnaní s minuloročnými prvými troma kvartálmi," priblížila Ševčíková.

Generálny riaditeľ Letiska M. R. Stefanika v Bratislave.
Neprehliadnite

Sľubovali zníženie straty, no topia sa v miliónových dlhoch. Bratislavské letisko má problém

V septembri vybavilo letisko v Bratislave 24 075 cestujúcich, o 90 percent menej ako v septembri 2019. Z toho 85 percent cestujúcich bolo vybavených na pravidelných zahraničných linkách, zvyšok v ostatnej doprave.

V deviatom mesiaci roka sa z Bratislavy lietalo pravidelnými linkami do 13 destinácií, najviac cestujúcich bolo prepravených medzi Bratislavou a Londýnom, Dublinom a Manchestrom. Uskutočnilo sa 1 486 letov, o 50 percent menej oproti septembru 2019.