Dočasne poverený minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský sa neobáva, že by sektor prišiel o peniaze z plánu obnovy. Reagoval tak na návrh krízových opatrení pre Ministerstvo zdravotníctva SR, ktorým sa v stredu zaoberala vláda.

Rezort podľa Lengvarského o problémoch vie a rieši ich „za jazdy".

„S niektorými opatreniami sme súhlasili, aj sa už dejú, niektoré budú potrebovať zmenu," skonštatoval. V ich plnení nevidí závažný problém. Podotkol, že rezort dopredu vedel, že projekty sú „veľmi na hrane".

„Budeme častejšie diskutovať o týchto veciach a budeme spolupracovať tak, aby sme všetky časové limity, ktoré máme, splnili," ubezpečil Lengvarský.

Dočasne poverený premiér Eduard Heger už skôr upozornil, že kľúčové investície v rámci plánu obnovy môžu byť ohrozené, ak sa nezmení spôsob manažovania niektorých projektov. Poukázal na výstavbu nemocnice Rázsochy či výstavbu a obnovu staníc záchrannej zdravotnej služby.

„Úrad vlády SR ako národná implementačná a koordinačná autorita pri plnení úloh podľa zákona o mechanizme na podporu obnovy a odolnosti identifikoval oblasti, v ktorých je ohrozená realizácia investícií a reforiem v lehote, účele a rozsahu určenom v pláne obnovy. Z uvedeného dôvodu sa navrhuje okamžitá aplikácia krízových opatrení tak, aby došlo k maximálnej náprave, eliminácii rizika a včasnému a úplnému plneniu míľnikov a cieľov vyplývajúcich z plánu obnovy," upozornil Úrad vlády SR v materiáli.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský počas tlačovej konferencie po stretnutí s riaditeľmi nemocníc 14. novembra 2022 v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian
Neprehliadnite

Pri presadzovaní reforiem som nevnímal politické zásahy, vysvetľuje Lengvarský