Kríza v cestovnom ruchu zasiahla všetky jeho odvetvia. Gastro, lyžiarske strediská či hotely. Pokles o 70 až 100 percent znamená stratenú sezónu, veľké škrty cez rozpočet a v konečnom dôsledku prepúšťanie.

Práve to v pondelok ohlásila jedna z najväčších a najsilnejších sietí v oblasti cestovného ruchu, ktorá dnes na Slovensku pôsobí. Tatra Mountain Resorts (TMR) prepustí 260 ľudí.

Rýchle zmeny pravidiel

„V situácii, keď sú naše prevádzky zatvorené a niektoré aj niekoľko mesiacov, nemôžeme ďalej sedieť, čakať a dúfať. O to viac, že pôsobíme v štyroch krajinách Európy a vidíme, ako rôzne sa stavajú ich vlády k podpore cestovného ruchu,“ uviedol predseda predstavenstva TMR, a. s., Igor Rattaj.

Súčasne kritizuje opatrenia vlády a poukazuje na rýchlu zmenu pravidiel. Ako priznáva, realizácia dynamických zmien stojí všetky spoločnosti nemalé finančné prostriedky.  „Tie vám ale nikto nevráti a aj tak vás napokon vypnú. Musíme sa preto správať čo najzodpovednejšie, šetriť na nákladoch a to aj za cenu nepopulárnych opatrení,“ hovorí I. Rattaj.

Ilustračná foto.
Neprehliadnite

Slováci sa cestovať neboja. Cestovky hlásia dopyt po exotike

Kritika štátu

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa