Mená nových ministrov na uvoľnené posty po odchode SaS z vlády stále nie sú známe. Členovia kabinetu o nich pred stredajším rokovaním vlády nehovorili. Minister práce Milan Krajniak zopakoval požiadavky Sme rodina na zabezpečenie pomoci v čase energetickej krízy. Čo sa týka rokovaní v koalícii, informovať o výsledkoch budú podľa jeho slov lídri.

Premiér musí navrhnúť nových šéfov rezortov

Minister zahraničných vecí Ivan Korčok skonštatoval, že ukončenie jeho pôsobenia vo funkcii ministra závisí od premiéra Eduarda Hegera, ktorý musí navrhnúť nových šéfov rezortov a následne od prezidentky SR Zuzany Čaputovej. Meno svojho možného nástupcu zatiaľ nepozná, nechcel komentovať úvahy o niektorých menách. „Nebudem to komentovať. Zachovajme si aj v tejto vypätej situácii nejakú kultúru. Nechajme to na OĽANO, nech sa rozhodne," povedal s tým, že k nástupcovi sa vyjadrí po tom, ako bude známy.

Dostál nemôže ostať vo funkcii

Štátny tajomník rezortu spravodlivosti Ondrej Dostál rovnako nepozná mená nových možných ministrov. Podčiarkol, že pozícia štátneho tajomníka je politickou pozíciou a obsadzuje sa na základe politickej nominácie. „Som politický nominant SaS. Keď SaS bude v opozícii, nemôžem byť štátnym tajomníkom," reagoval na otázku, či by ostal vo funkcii, ak by si sadol s novým ministrom.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO) počas tlačovej konferencie po 99. rokovaní 2. septembra 2022 v Bratislave. FOTO TASR - Martin Baumann
Neprehliadnite

Premiér oznámil vstup do menšinovej vlády. Mená nových ministrov neprezradil