Podnikateľa Mariana Kočnera čaká ďalší súdny proces, informuje portál tvnoviny.sk. Prokurátor podal naňho obžalobu v kauze takzvaných motákov. TASR to potvrdil hovorca Krajskej prokuratúry v Trenčíne Marián Sipavý. Dodal, že obžaloba pre pokus zločinu marenia spravodlivosti v štádiu pokusu bola podaná na Okresný súd Bratislava I.

„Prokurátor Krajskej prokuratúry Trenčín podal 29. apríla 2021 na Okresný súd Bratislava I obžalobu na obvineného Mariana Kočnera pre pokus zločinu marenia spravodlivosti," uviedol Sipavý. Kočner mal vlastnoručne písané „motáky", obsahujúce inštrukcie pre jeho exspolupracovníka Petra Tótha, posielať z väzby tajne. Tóth ich však následne odovzdal polícii. V spomínaných spisoch hovoril Kočner o viaceých vplyvných ľuďoch, ktorí mu mali pomôcť dostať sa na slobodu.

Na snímke Marián Kočner počas zasadnutia senátu Najvyššieho súdu Slovenskej republiky v kauze zmeniek TV Markiza.
Neprehliadnite

Mariana Kočnera, Petra Tótha a ďalších obvinili za sledovanie novinárov

V septembri 2019  sa Ján Šanta, prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry, pýtal na to, či žiadal vo väzbe pomoc od Roberta Fica, Roberta Kaliňáka alebo špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika. „Ja nepotrebujem pomoc nikoho,“ reagoval vtedy Kočner na údajné motáky. 

Marian Kočner je právoplatne odsúdený na 19 rokov odňatia slobody za falšovanie zmeniek TV Markíza spolu s Pavlom Ruskom. V kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej ho Špecializovaný trestný súd oslobodil v septembri 2020 spod obžaloby. Tento rozsudok však nie je právoplatný, rozhodovať bude ešte Najvyšší súd SR.