Skupina blízka Mariánovi Kočnerovi je obvinená, že vytunelovala Technopol. Polícia kauzu vyšetruje už dva roky, majetok firmy teraz môže putovať ďalej.

Niekoľkomiliónové nehnuteľnosti, najmä budova v Bratislave, je teraz bližšie ku karibskej schránke Midas Investments. Upozornil na to denník SME.

Prokurátor, ktorý má prípad na starosti, nespresnil, aké kroky podnikne, aby sa majetok nedostal do nesprávnych rúk. „Vzhľadom na štádium konania bližšie údaje v súčasnosti nie je možné poskytnúť, aby nemohlo dôjsť k zmareniu alebo sťaženiu vyšetrovania,“ uviedol pre TREND Úrad špeciálnej prokuratúry.

O čo vlastne ide?

Ľudia spájaní s M. Kočnerom ovládli podľa polície firmu Technopol, ktorej akcie mala ukradnúť manželka dlhoročného riaditeľa. Nehnuteľnosti previedli cez niekoľko firiem, až skončili v spoločnosti Reality Fond. Tá vznikla krátko predtým, založil ju Peter Horváth, ktorý je tiež obvinený a s M. Kočnerom v minulosti podnikal.

Spoločnosti poskytla päťmiliónový úver na kúpu budovy Technopol banka Penty - Privatbanka, ktorej klientom je aj M. Kočner. Zvyšných 15 miliónov eur za budovu mala Reality Fond zaplatiť zmenkami.

Kočner v cele, obchody bežia ďalej. V kauze Technopol je na ťahu prokuratúra

Zdroj: Maňo Štrauch

Privatbanka získala 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa