Americká banka JPMorgan Chase & Co. presúva aktíva v objeme približne 200 miliárd eur z Británie do Nemecka. JPMorgan plánuje dokončiť presun aktív do svojej divízie vo Frankfurte nad Mohanom do konca roka, uviedli pre agentúru Bloomberg zdroje oboznámené so záležitosťou. Táto zmena by mala zvýšiť bilanciu nemeckej divízie v takej miere, že sa z hľadiska aktív stane šiestou najväčšou bankou v krajine.

FILE - In this Nov. 19, 2013, file photo, the shadow of a pedestrian is cast under a sign in front of JPMorgan Chase & Co. headquarters in New York. After having just been awarded a multibillion-dollar settlement stemming from the financial crisis, the investment giant launched the hashtag (hash)AskJPM for people to ask career advice questions. But the move badly underestimated consumer sentiment toward banks and showed a tone of deafness to how social media works. (AP Photo/Seth Wenig, File)
Neprehliadnite

Banka JPMorgan volá zamestnancov späť do kancelárií. Doma boli menej výkonní

Británia opustila EÚ v januári. Do konca tohto roka ešte platí takzvané prechodné obdobie, počas ktorého zostáva súčasťou jednotného trhu únie. Európska komisia (EK) už dávnejšie varovala zahraničné banky, že pokiaľ chcú pokračovať vo svojich operáciách v EÚ, nebudú ich môcť realizovať z Londýna, ale budú musieť mať v Únii skutočné a nielen formálne zastúpenie.