Majetok päťdesiatštyri ročného J. Bezosa je zhruba o 55 miliárd dolárov vyšší ako majetok zakladateľa Microsoftu Billa Gatesa, ktorému patrí druhé miesto.

Šéf Amazonu sa stal najbohatším človekom najmenej od roku 1982, keď časopis Forbes zverejnil prvýkrát svoj rebríček najbohatších ľudí planéty, upozornil Bloomberg.

Takmer ako Waltonovci

Akcie Amazonu pokračujú v raste a už pri dopoludňajšom obchodovaní v New Yorku vďaka ich cene Bezosov majetok prekonal 150 miliárd. Od začiatku roka akcie firmy vzrástli asi o 56 percent a Bezosov majetok asi o 52 miliárd.

To je viac ako celý majetok indického podnikateľa Mukeša Ambaniho, ktorý sa stal najbohatším človekom v Ázii. Z prvého miesta zosadil čínskeho podnikateľa a zakladateľa firmy Alibaba Jacka Maa.

Bezos je tiež už takmer tak bohatý ako rodina Waltonových, ktorá vlastní okrem iného maloobchodnú spoločnosť Walmart a je s majetkom 151,5 miliardy USD najbohatšou dynastiou.

Gatesov majetok Bloomberg vyčíslil na 95,5 miliardy. B. Gates by ale mal viac ako 150 miliárd, keby si nechal aj majetok, ktorého sa vzdal, prevažne v prospech nadácie Billa a Melindy Gatesovcov.

B. Gates od roku 1996 podľa verejne dostupných informácií daroval takmer 700 miliónov akcií Microsoftu a 2,9 miliardy v hotovosti a ďalšom majetku.