Slovensko s Európskou úniou (EÚ) intenzívne rokuje o náhrade za vojenský materiál darovaný Ukrajine. Rokovania sa týkajú aj refundácie systému protivzdušnej obrany S-300. Vyplýva to z vyjadrenia ministra obrany Jaroslava Naďa (OĽANO) na sociálnej sieti.

,,Slovensko nateraz pomohlo Ukrajine vojenským materiálom v hodnote okolo 62 miliónov eur a poskytlo tiež protiraketový a protilietadlový systém S-300 v hodnote približne 68 miliónov eur," pripomenula hovorkyňa Ministerstva obrany (MO) SR Martina Kovaľ Kakaščíková s tým, že diskusia o možnostiach podpory pokračuje.

Doplnila, že vyhodnocovanie žiadostí o refundáciu v rámci Európskej únie prebieha vo viacerých fázach. Konečná výška a termín preplatenia nákladov budú podľa hovorkyne závisieť aj od počtu doručených žiadostí od členských štátov EÚ a výšky ich požiadaviek.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO) počas tlačovej konferencie Ministerstva obrany SR na tému Bilancia ostatných dvoch rokov rezortu obrany 29. marca 2022 v Bratislave. FOTO TASR - Pavol Zachar
Neprehliadnite

Rokovania o oprave ukrajinskej techniky na Slovensku sú vo finálnej fáze