Investičná skupina Natland konsoliduje svoje fashion aktivity pod jednu spoločnosť, oznámila v stredu Hana Filipová zo spoločnosti Natland. Dokončuje fúziu módneho omnichannel predajcu módy a doplnkov Zoot s v júni akvirovanou spoločnosťou Digital People, ktorá prevádzkuje online obchody s módou Bibloo a Urban Store. Jediným akcionárom spoločnosti Digital People je Company New z investičnej skupiny Natland.

„Fúzia, ktorá bude účinná od 1. októbra 2021, má okrem iného priniesť zjednodušenie v rámci účtovníctva, skladovania, IT aj nákupu stoviek módnych značiek. Napríklad účtovníctvo prejde na jeden homogénny systém, zmenší sa počet ručných a nadbytočných krokov. Všetko má jeden cieľ, ktorým je ešte lepší zákaznícky zážitok pri nákupe módy online v kombinácii s výdajných radosťami, ktorými konkurencia nedisponuje,“ povedalTomáš Raška, väčšinový vlastník skupiny Natland.

ZOOT v problémoch
Začiatkom roka 2019 sa jeden z najväčších módnych eshopov dostal do finančných problémov. Nedokázali splácať dlhy. Už v tom čase skupovala pohľadávky voči Zootu investičná firma Natland Finance. V roku 2017 skončila firma v niekoľko miliónovej strate, problémy sa objavili nielen doma, v Českej republike, ale aj na Slovensku. Niekoľko svojich Výdajní radosti museli zatvoriť. Ďalšou ranou bola pandémia koronavírusu. Kríza spôsobila, že dopyt zákazníkov po módnych odevoch a doplnkoch nerástol. Online trh s módou sa podľa CEO spoločnosti Zoot Lukáša Uhla prepadol odhadovane o polovicu. Príchod nových online predajných platforiem s odevmi, obuvou a módnymi doplnkami narušil monopol Zootu nielen na Slovensku, ale predovšetkým v Česku. Jednotkou sa stal About You, v roku 2018 navyše vstúpil na trh Zalando a na Slovensku už dlho pôsobí módny vyhľadávač Glami.sk. Napriek všetkému sa im ale koncom minulého roka podarilo dostať do zisku a spoločnosť zarobila 600 tisíc českých korún ( 23,6 tisíc eur).

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa