Niekoľkomesačná práca policajtov Úradu inšpekčnej služby (ÚIS) sa skončila nielen zadržaním podozrivého. Policajt služobne zaradený v jednej zo sekcií Ministerstva vnútra SR čelí obvineniu zo spáchania trestného činu, za preukázanie ktorého mu hrozí až 15-ročné väzenie. TASR o tom informovala Petra Friese z tlačového odboru Ministerstva vnútra SR.

Niekoľko týždňov príslušníci ÚIS dokumentovali a zbierali dôkazy v prípade, ktorý zistili na základe vlastnej operatívno-pátracej činnosti.

Prehliadky domov a pozemkov

,,Po dôslednom zadokumentovaní všetkých skutočností urobili v piatok 4. júna na základe príkazu súdu niekoľko domových prehliadok, prehliadok pozemkov a iných priestorov. Zároveň zadržali podozrivého príslušníka Policajného zboru," uviedla Friese.

...
Neprehliadnite

Inšpekcia zaistila len šesť spisov, NAKA odmietla vydať prípad Pčolinský

Výsledkom prehliadok bolo zaistenie viac ako 150 kusov ružových tabliet a takmer 60 gramov zelenej sušiny. Medzi zaistenými vecami bola aj digitálna váha, plastové vrecká, predmety slúžiace na konzumáciu drog a niekoľko tisíc eur.

,,Podľa predbežného vyjadrenia Kriminalistického a expertízneho ústavu Policajného zboru ide v jednom prípade o minimálne 120 bežných jednotlivých dávok marihuany a minimálne o 151 jednotlivých dávok drogy známej ako extáza," poznamenala Friese.

K trestnej činnosti sa priznal

Zadržaný policajt sa k trestnej činnosti, ktorej sa mal venovať dva až tri roky, priznal. ,,Podľa zabezpečených dôkazov, ako aj desiatky výsluchov mal drogy nakupovať a následne predávať úzkemu okruhu priateľov a známych, prevažne v obci Nitrianskeho okresu. Sám mal byť len príležitostným užívateľom," uviedla Friese.

Na snímke nezaradený poslanec NR SR Matej Šutaj Eštok (Hlas-SD) počas zasadnutia 18. schôdze parlamentu 3. decembra 2020 v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian
Neprehliadnite

Keď inšpekcia vyšetrí kroky NAKA, Matovič a Heger sa zapotia, naznačuje opozičný poslanec

Vyšetrovateľ ÚIS 35-ročného Tomáša obvinil z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.

,,Obvinený je na základe rozhodnutia Okresného súdu Nitra stíhaný väzobne. V prípade preukázania viny hrozí obvinenému policajtovi desať- až 15-ročný trest odňatia slobody," uzavrela Friese.