Mimoparlamentný Hlas-SD vylučuje predvolebnú spoluprácu s opozičným Smerom-SD, rovnako tak predvolebné rokovania o povolebnej situácii. V nedeľnej diskusnej relácii TV Markíza Na telo to uviedol podpredseda Hlasu-SD Richard Raši.

Reagoval tak na sobotnú (18. 9.) výzvu šéfa Smeru-SD Roberta Fica na spoluprácu.

„Téma spolupráce, keď sú voľby v nedohľadne, je úplne zbytočnou témou, ani to nikoho netrápi. Ale aby nevznikli nejaké pochybnosti, Hlas do volieb neplánuje žiadnu koalíciu s nikým a chceme ísť do volieb ako samostatná strana," povedal Raši.

Lídrovi Smeru odkázal, aby sa sústredil na opozičnú sociálno-demokratickú politiku, Hlas ju chce robiť so svojou predstavou, ktorá je podľa neho iná a moderná, nie archaická alebo rustikálna.

Podotkol, že opozičné strany majú prirodzene spolupracovať, keď robí koalícia zlé kroky a rozhodnutia, nie vyzývať na vytváranie blokov.

Na otázku, či by si vedeli predstaviť byť vo vláde na čele s Ficom, odpovedal, že sedieť vo vláde si nevedia predstaviť len s fašistami a „všetko ostatné sa uvidí po voľbách."

„Minister Mikulec dal nezákonný pokyn policajnému prezidentovi, aby prerušil policajný zásah proti mafiánom-udavačom vďaka čomu dvaja ušli. Prečo tak urobil? Lebo Mikulcovi slúžia na krivé výpovede a falošné obvinenia vďaka ktorým desiatky nevinných ľudí sedia vo väzbe. Za to im musí Mikulec pomáhať a kryť ich trestnú činnosť,“ reagoval Robert Fico na to, že koalícia odmietla rokovať o návrhu Smeru-SD na odvolanie ministra vnútra.
Neprehliadnite

Fico vyzval Hlas-SD na vytvorenie bloku, ba nevylúčil ani zlúčenie. Vidí zisk 40 percent hlasov