Na bratislavskej Zochovej ulici narazilo krátko po 22.15 h auto do zastávky mestskej hromadnej dopravy (MHD). Nehoda si podľa doterajších informácií vyžiadala štyroch mŕtvych a a šesť zranených. Polícia a hasiči o tom informovali na sociálnej sieti.

„Podľa doterajších informácii vodič osobného motorového vozidla narazil do zastávky MHD, na ktorej sa v tom čase nachádzalo viacero osôb," uviedli policajti. Prezídium Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) priblížilo, že po príchode na miesto udalosti museli vyslobodzovať osoby z vozidla aj spod vozidla.

Na mieste zasahujú všetky záchranárske zložky. „Na mieste aktuálne vykonávame potrebné úkony. Akonáhle to situácia umožní, poskytneme bližšie informácie," doplnila polícia.

Aktualizované

Zo šiestich zranených boli dvaja v kritickom stave. Záchranári ich uviedli do umelého spánku a s viacerými ťažkými poraneniami, tzv. polytraumou previezli do nemocnice. Informovala o tom hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (OSZZS) SR Alena Krčová. Piatu obeť záchranári nepotvrdili.

„Podľa informácií, ktoré sme prijali na tiesňovej linke 155, na zastávke Zochova auto vrazilo do ľudí a na mieste sa malo nachádzať veľa zranených. Traja z nich podľahli ťažkým zraneniam na mieste, štvrtého sa pokúšali vyslaní záchranári oživovať, žiaľ, neúspešne. Lekár musel aj v jeho prípade, žiaľ, konštatovať smrť,“ uviedla Krčová.

Okrem dvoch ťažko ranených boli ďalší štyria zranení pri vedomí. „Utrpeli najmä zlomeniny a úrazy hlavy. Posádky ich po ošetrení transportovali do nemocníc,“ doplnila hovorkyňa.

Celkovo si nehoda podľa jej slov vyžiadala štyroch mŕtvych a šesť zranených. Starostka bratislavského Starého Mesta Zuzana Aufrichtová pôvodne informovala o piatich obetiach a desiatich vážne zranených.

Po tragickej nehode v centre Bratislavy je zatiaľ päť obetí a desať ľudí je vážne zranených. Na sociálnej sieti o tom informovala starostka bratislavského Starého Mesta Zuzana Aufrichtová.

„Staromestská ulica dnes platí za aroganciu tú najvyššiu cenu. Zatiaľ päť obetí a desať mladých ľudí v kritickom stave je daň za omamné látky - alkohol a neprimeranú jazdu," uviedla. Rodinám obetí vyjadrila sústrasť.

Polícia žiada svedkov nehody o pomoc

Polícia žiada svedkov tragickej nehody v centre Bratislavy o pomoc. Ak  ju niekto videl a má informácie, ktoré pomôžu pri vyšetrovaní, môže sa prihlásiť na bezplatnom čísle polície 158. Taktiež môže políciu kontaktovať cez súkromnú správu na sociálnej sieti Facebook na stránke Polícia SR Bratislavský kraj.

Okolnosti nehody vyšetrujú. Súvisia s tým i dopravné obmedzenia. Občanov policajti vyzvali, aby na presun do Petržalky, ak je to možné, využili alternatívnu trasu.

Reakcia prezidentky Zuzany Čaputovej

Úprimnú sústrasť rodinám, blízkym a priateľom obetí tragickej autonehody vyjadrila prezidentka Zuzana Čaputová. Na sociálnej sieti zároveň všetkým zraneným zaželala skoré uzdravenie.

Prezidentka svojím statusom apeluje na zodpovednosť za volantom. „Alkohol pri jazde autom nemá miesto. Pri sadaní za volant sa vždy, prosím, rozhodujme a správajme zodpovedne, aby sme svojím konaním nezapríčinili nešťastie a smútok iným ľuďom,“ napísala.

Reakcia predsedu NR SR

S hrôzou a zdesením som prijal túto správu - opitý vodič vrazil po 22.00 do zastávky plnej ľudí. Musíme mať nulovú toleranciu k alkoholu za volantom a vyjadrujem presvedčenie, že opitý vodič nevyviazne len s podmienkou. Zničil jednou nezodpovednosťou veľa osudov rodín, pobral deťom rodičov 7 ľudí zmrzacil. Hrozné si to vobec predstaviť. Chcem vyjadriť úprimnú sústrasť pozostalým a rodinám obetí a všetkým zraneným želám skoré uzdravenie, napísal na sociálnej sieti Boris Kollár.

Reakcia premiéra

V nedeľu večer v dôsledku nehody zbytočne vyhasli štyri životy, medzi nimi aj mladých ľudí. Je to nesmierna tragédia. Na sociálnej sieti to v súvislosti s tragickou udalosťou v centre Bratislavy zdôraznil predseda vlády SR Eduard Heger.

„Pozostalým vyslovujem úprimnú sústrasť a zraneným skoré vyliečenie,“ napísal premiér. Motoristov požiadal o zodpovedné správanie sa pri šoférovaní.

Reakcia ministra vnútra 

Vodič, ktorý v nedeľu spôsobil tragickú nehodu v centre Bratislavy, bol podľa informácií ministra vnútra SR Romana Mikulca pod vplyvom alkoholu. Minister to napísal na sociálnej sieti, odkázal tiež na prebiehajúce preverovanie všetkých okolností nehody.

„O situáciu som sa počas celej noci zaujímal a som informovaný kontinuálne,“ uistil minister, ktorý vyjadril sústrasť pozostalým. „Zdravotníci v tejto chvíli bojujú o životy zranených. pevne verím, že sa im to podarí,“ dodal minister.

Reakcia primátora Bratislavy

Ťažko sa mi hľadajú slová na tragickú udalosť, ktorá sa stala neskoro večer na Zochovej ulici. Po náraze auta do zastávky MHD zomreli štyria ľudia a niekoľko ďalších je zranených. Vodič osobného auta bol údajne pod vplyvom alkoholu. Na mieste nehody sú momentálne všetky záchranné a policajné zložky a doprava po Staromestskej smerom na Most SNP je úplne uzavretá, linky MHD sú odklonené cez Námestie SNP a Rázusovo nábrežie. Vyjadrujem úprimnú sústrasť rodinám prevažne mladých ľudí, ktoré teraz iste prežívajú najťažšie chvíle v živote, napísal na sociálnej sieti Matúš Vallo.

Ďalšie dôležité správy