Poisťovní, ktoré majú svoje sídlo na Slovensku, ubúda. Menšie poisťovne sa spájali do väčších celkov a na Slovensku pôsobili len ako pobočky poisťovní z iného členského štátu Európskej únie. K ním sa po novom pridávajú aj dve veľké, poisťovňa Generali a Uniqa, informuje portál finsider.sk.

Uniqa svojím prechodom zavŕši fúziu s poisťovňou Axa, čoho výsledkom bude zánik slovenskej Uniqi, AXA životní pojišťovny a AXA pojišťovny. Nástupníckou spoločnosťou sa stane česká Uniqa poišťovna.

Generálny riaditeľ Uniqa poisťovne Martin Žáček informoval, že česká Uniqa založila pobočku na Slovensku 21. mája tohto roka a „začne fungovať dňom vykonania zlúčenia, kedy dôjde k prechodu všetkých aktivít zanikajúcich poisťovní na nástupnícku poisťovňu.“ Spoločnosť plánuje dokončiť zlúčenie v treťom štvrťroku 2021.

Axa
Neprehliadnite

Uniqa prevzala aktíva spoločnosti Axa v strednej a východnej Európe

Rovnaký scenár chystá aj Generali, kedy vo výročnej správe 2020 informuje, že spolupráca medzi Generali na Slovensku a v Česku sa prehĺbila. „V dôsledku tohto boli identifikované príležitosti na vzájomné synergie. Za účelom realizácie týchto príležitostí prijali predstavenstvá spoločností Generali Česká pojišťovna a Generali poisťovňa rozhodnutie o vytvorení transformačného programu s cieľom naďalej hľadať a využiť benefity zo spoločných aktivít,“ uvádza sa vo výročnej správe.

Portál ďalej informuje, že tri na sebe nezávislé zdroje potvrdili, že novým modelom podnikania pre slovenské Generali bude pobočka zahraničnej poisťovne, ktorou má byť práve Generali Česká pojišťovna.

Pokiaľ by sa scenáre naplnili a obe poisťovne vrátia slovenskú licenciu, zostane ich so sídlom na Slovensku len jedenásť. Medzi poisťovne, ktoré majú v súčasnosti slovenskú licenciu patria Allianz – Slovenská poisťovňa BNP Paribas Cardif Poisťovňa, ČSOB Poisťovňa, Generali poisťovňa, Komunálna poisťovňa, Kooperativa poisťovňa, NN Životná poisťovňa, Novis Insurance Company, Partners poisťovňa, Poštová poisťovňa, Union poisťovňa, Uniqa poisťovňa a Wüstenrot poisťovňa.