Taiwanská spoločnosť Foxconn v pondelok oznámila, že uzavrela partnerstvo s indickým konglomerátom Vedanta na výrobu polovodičov. Chce tak diverzifikovať svoje podnikanie v čase, keď firmy na celom svete čelia nedostatku čipov.

Spoločnosť pôsobí vo viacerých oblastiach

Foxconn, najväčší zmluvný výrobca elektroniky na svete a hlavný dodávateľ americkej spoločnosti Apple, v uplynulých rokoch expandoval aj do iných oblastí vrátane elektrických vozidiel (EV) a polovodičov. Foxconn vo vyhlásení uviedol, že podpísal memorandum o porozumení so skupinou Vedanta, ktorá vyrába polovodiče.

Foxconn investuje takmer 120 miliónov dolárov

Taiwanský koncern investuje 118,7 milióna dolárov (103,97 milióna eur) do vytvorenia spoločného podniku s konglomerátom Vedanta, ktorý bude mať väčšinový podiel, zatiaľ čo Foxconn bude vlastniť 40 percent akcií novej firmy.

Taiwanská spoločnosť v uplynulých rokoch zaradila polovodiče medzi svoje hlavné aktivity. Vlani nadviazala partnerstvo s Yageo Corp na výrobu polovodičových čipov, keďže ich globálny nedostatok otriasol množstvom výrobcov od automobiliek až po výrobcov elektroniky.

Firma chce miešať karty na trhu s EV

Foxconn v minulosti uviedol, že má v pláne stať sa významným hráčom na globálnom trhu EV a rokuje s viacerými firmami o možnej spolupráci pri výrobe čipov pre EV.

Ďalšie dôležité správy

Firma Foxconn zamestnáva v Číne okolo 800 tisíc ľudí.
Neprehliadnite

Stellantis a Foxconn chcú spolupracovať pri vývoji čipov pre autá