Podľa portálu FinStat, učtovné závierky za rok 2019 zverejnilo iba 156-tisíc firiem. Vlani to bolo takmer 60-tisíc firiem viac. Dôvodom je predĺženie zákonnej lehoty na podanie daňového priznania, ktorá je posunutá na koniec kalendárneho mesiaca po skončení obdobia pandémie. Minulý rok po ubehnutí predĺženého termínu koncom júna, FinStat evidoval viac ako 215-tisíc účtovných závierok.

Na snímke predseda vlády SR Igor Matovič počas tlačovej konferencie po podpise memoranda predstaviteľov vlády SR a zástupcov Slovenskej bankovej asociácie (SBA) 22. júna v Bratislave. FOTO TASR - Pavel Neubauer
Neprehliadnite

Zisk bankového sektora ku koncu mája klesol na 100,2 milióna eur

Celkový zisk spoločností s účtovnou závierkou za rok 2019 podľa portálu klesol o 7 percent.  Aj v prípade medziročného rastu tržieb došlo k spomaleniu na úroveň 1,19 percenta.

Najväčšie tržby za rok 2019 evidovala VOLKSWAGEN SLOVAKIA, a.s., s celkovou tržbou na úrovni 10,39 miliardy eur. Najväčší zisk zaznamenala SPP Infastructure, a.s. Jej zisk sa vyšplhal na 607 miliónov eur, najmä kvôli výnosom z dividend dcérskych spoločností.