Vládna koalícia sa nevie pohnúť z miesta. Myslí si to líder opozičného Smeru-SD Robert Fico. Koalícia podľa neho vie, že ak by pristúpila k odvolaniu daného ministra, tak by to spôsobilo pravdepodobne jej rozpad.

,,Čo už musia urobiť ministri tejto vlády, aby boli odvolaní, aby si predstavitelia vládnej koalície povedali - stačilo," reagoval Fico.

Veľký výlet do Dubaja

Odvolávali sme ministra hospodárstva (Richarda Sulíka, pozn. TASR), ale pochopiteľne je rovnako ako aj minister (Milan) Krajniak či (Mária) Kolíková, (Roman) Mikulec neodvolateľný," poznamenal.

Richard Sulík, Expo Dubaj
Neprehliadnite

Pasy Sulíka a Drobu sa ocitli na internete. Prečo bola súčasťou delegácie aj Sulíkova dcéra?

Pokračoval, že pôvodné argumenty pri odvolávaní Sulíka boli problémy s cenami energií. ,,V čase, keď začína byť problém s dodávkami zemného plynu na územie Európskej únie, keď sa potvrdzujú naše varovania v súvislosti s energetickou krízou, sa Sulík rozhodne, že vycestuje na jeden veľký výlet do Dubaja," upozornil. Fico konštatoval, že Sulík stratil akýkoľvek zmysel pre realitu.

,,V delegácii bola aj Sulíkova dcéra. Máme zmluvu o spolupráci, ktorá hovorí, že ministerstvo hospodárstva prostredníctvom generálneho tajomníka služobného úradu podpísalo zmluvu s dcérou ministra hospodárstva. Tá zmluva je zmluva o výlete a nie o spolupráci," kritizoval Fico.

Elementárne demokratické princípy

,,Musíme komentovať odvolávanie ministra Krajniaka ako ďalší dôkaz toho, že tento štát prestal fungovať," komentoval Fico s tým, že nefungujú elementárne demokratické princípy fungovania štátu a politického systému ako takého.

Na snímke minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (Sme rodina) počas rokovania 50. schôdze parlamentu na ktorej jediným bodom je návrh na jeho odvolanie z funkcie v Bratislave 3. novembra 2021. FOTO TASR - Jakub Kotian
Neprehliadnite

Minister Krajniak čelil odvolávaniu v parlamente, proti návrhu hlasovalo 78 poslancov

,,Preukázateľne sme potvrdili, že v rezorte ministerstva práce sa stratilo 24 miliónov eur na rôzne schránkové firmy," dodal.

Krajniak vo štvrtok ustál v parlamente pokus o odvolanie z ministerského kresla. Za opozičný návrh na vyslovenie nedôvery Krajniakovi hlasovalo len 48 zo 131 prítomných poslancov.

Na snímke poslanec NR SR Robert Fico (Smer-SD) počas rokovania 50. schôdze parlamentu na ktorej jediným bodom je návrh na odvolanie ministra práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milana Krajniaka 3. novembra 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian
Neprehliadnite

My sme tiež porobili všelijaké prešľapy, vyhlásil Fico v parlamente