Exšéf Finančnej správy (FS) František Imrecze sa rozhodol spolupracovať s políciou a jeho výpoveď mala upriamiť pozornosť na viaceré mená, ktoré sa mali podieľať na korupcii.  Zároveň mal otvorene rozprávať aj o tom, prečo prijal funkciu šéfa štátnej inštitúcie, aj keď sa mu to platovo na prvý pohľad vôbec nemalo oplatiť, uviedol v utorok Plus jeden deň

Príbúdajú prípady samovrážd ľudí, ktorých rieši NAKA.
Neprehliadnite

Exšéf finančnej správy František Imrecze a podnikateľ Peter Brhel zostanú vo väzbe

Imrecze je momentálne vo väzbe, je obvinený v kauze Mýtnik, ktorá  sa týka netransparentných obstarávaní pre Finančnú správu. Na obstarávaniach, ktoré vyhrávala len spoločnosť Allexis, si však Imrecze vraj nezarobil. Allexis je spájaná s obvinenými podnikateľmi Jozefom Brhelom starším, jeho bratom či Michalom Suchobom.

Imrecze sa už vraj dopredu dohodol s Jozefom Brhelom starším na inej kompenzácii. Dostávať mal ročne až 200-tisíc eur. Za celé jeho pôsobenie na FS si tam privyrobil viac ako jeden milión eur. Peniaze mu mali byť aj vyplatené a to za roky 2013 až 2017. Za Brhelom ho pritom mal poslať exminister vnútra Robert Kaliňák. „Kaliňák ma poslal za Jozefom Brhelom a povedal, že si mám skúsiť dohodnúť kompenzáciu mzdy v hodnote 200-tisíc ročne,“ tvrdí Imrecze.

Jeden rok pritom, podľa Plus jeden deň, mala jeho doplnková výplata meškať. Posťažovať sa mal Kaliňákovi a následne mu mali byť peniaze vyplatené. S otázkami o údajnej výpovedi Imreczeho oslovil Plus jeden deň aj Kaliňáka. „Informáciu, o ktorej hovoríte, považujem za absolútne novú a ešte k tomu aj nepravdivú,” odpovedal exminister.

K novým skutočnostiam sa na sociálnej sieti vyjadril aj minister financií Igor Matovič. Hovorí o priamom svedectve „o tom, ako mafia ovládla štát.”

Na NAKA prišiel opäť vypovedať aj Bernard Slobodník.
Neprehliadnite

Zadanie od Bödöra znelo „zbierajte čokoľvek na Matoviča“, tvrdí vraj kajúcnik B. Slobodník