Vyhláška Úradu verejného zdravotníctva SR (ÚVZ) uvádza, že za plne zaočkovanú osobu sa považuje osoba najmenej dva týždne, ale nie viac ako 12 mesiacov po aplikácii druhej dávky dvojdávkovej očkovacej vakcíny a 21 dní, no nie viac ako 12 mesiacov po očkovaní jednodávkovou vakcínou.

Horná hranica už nebude po novom stanovená. Uviedlo to ministerstvo zdravotníctva spolu s Úradom verejného zdravotníctva SR vo štvrtok minulý týždeň.

Niektorí turisti na Slovensko neprídu

Definícia plne zaočkovanej osoby sa však vo vyhláške mení len v prípade podmienok pre hromadné kultúrne podujatia. V sekcii cestovanie ostal pôvodný údaj, ktorý mätie turistov, prichádzajúcich na Slovensko, ale aj organizácie plánujúce zimnú dovolenkovú sezónu pre slovenských či zahraničných turistov.

Airport crowd
Neprehliadnite

Ľudia odmietajú rušiť dovolenky. Zachvátil ich nový fenomén – cestovanie „z trucu“

 

V čase Vianoc, Silvestra a Nového roka sa môže pokojne stať, že niektorí turisti, ktorí sa považujú za plne zaočkovaných, nebudú môcť vstúpiť na územie našej krajiny, pretože im uplynie 12-mesačná lehota od podania druhej dávky. Môže sa to týkať turistov z Veľkej Británie, Izraela, Nemecka alebo Rakúska.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa