Podľa zmienených zdrojov sa E. Macron a jeho nový predseda vlády Jean Castex v nedeľu stretnú v Elyzejskom paláci, aby prediskutovali podobu novej vlády.

„V tejto fáze sa počíta s novým vládnym kabinetom zloženým z približne 20 ministrov. V druhej fáze budú vymenovaní námestníci,“ uviedol jeden zo zdrojov.

WA 8 Paríž - Francúzsky prezident Emmanuel Macron počas stretnutia v krízovom centre na pôde ministerstva vnútra v Paríži 20. marca 2020. Vo Francúzsku podľahlo nákaze novým koronavírusom za posledných 24 hodín 78 ľudí. Celkový počet obetí nákazy sa tak v krajine vyšplhal na 450. Informovala o tom v piatok agentúra AFP s odvolaním sa na úrady. FOTO TASR/AP 

French President Emmanuel Macron attends a meeting at the emergency crisis center of the Interior Ministry in Paris, Friday, March 20, 2020
Neprehliadnite

Macron sa snaží získať podporu Holandska pre plán obnovy

Castexa vymenoval E. Macron za nového premiéra v piatok. Castex nahradil vo funkcii Édouarda Philippea, ktorý v ten istý deň podal s celou svojou vládou demisiu.

Podľa vlastných slov pripravuje prezident zmenu vládnutia, počas ktorého by sa mohol viac zamerať na sociálne alebo „zelené“ témy.

Takéto smerovanie by bolo vyvážením jeho prevažne stredovo-pravicovej vlády zameranej na podporu podnikateľov.