Viac ako 60 % tovarov, ktoré v Európe bežne nakupujeme pochádza z Ázie. Najväčším exportérom Ázie je Čína. Japonsko a Južná Kórea, ktoré sú popri Číne tradičnými ázijskými exportérmi majú čoraz väčšiu konkurenciu od krajín juhovýchodnej a južnej Ázie. Do popredia sa stále viac tlačí Vietnam, India a ďalšie ázijské krajiny.

Vietnam má od roku 2020 s Európskou úniou podpísanú obchodnú dohodu, ktorá odstraňuje väčšinu ciel. Napríklad ratanový nábytok si pre Vaše podnikanie môžete kvôli zmienenej dohode z Vietnamu doviezť bez nutnosti platenia cla. Pri veľkodistribúcii tak vďaka dohode ušetríte niekoľko tisíc eur.

Máte maloobchod alebo veľkoobchod a chcete získať cenovú výhodu oproti konkurencii?

Nenakupujte od európskych distribútorov, ktorí už tovar nakúpili v Číne alebo iných ázijských krajinách ale priamo od výrobcov tovaru v Ázii. Ušetríte tak značné finančné prostriedky a získate aj rýchlosť. O trendoch a nových produktoch budete mať tiež možnosť byť informovaní ako prví a tým získať výhodu oproti konkurencii.

Naša firma, Infinity Standard, má priame kontakty na ázijských výrobcov širokého spektra tovarov a strojov. Vyberiete si tovar a my za Vás zariadime všetko ostatné. Preclený tovar dovezieme priamo do Vášho skladu.

Našou doménou je dovoz strojov a technológií, doviesť z Číny však vieme čokoľvek. Na fotke je ukážka dovozu gabionových sietí z Číny.
Zdroj: Infinity Standard
Našou doménou je dovoz strojov a technológií, doviesť z Číny však vieme čokoľvek. Na fotke je ukážka dovozu gabionových sietí z Číny.

Nakupujete už v Číne alebo Ázii? Ste si istý, že nakupujete za najlepšie možné ceny?

Čínsky alebo ázijský dodávateľ, s ktorým spolupracujete už niekoľko rokov Vám nemusí dávať najlepšie možné ceny. Nenechajte sa oklamať rúškom dlhodobej spolupráce. Obchodným partnerom treba veriť ale je na mieste ich aj preverovať.

Máte dostatočne rozdelené riziko medzi rôznymi dodávateľmi?

Výroba a zásobovanie v Ázii sú dynamické. Firmy neustále vznikajú a zanikajú. Etablované firmy sa stávajú menej konkurencieschopné oproti novým firmám, ktoré efektívnejšie reagujú na súčasné podmienky. Preto je potrebné pri nakupovaní tovaru v Číne a Ázii monitorovať trh a získavať prehľad o aktuálnych možnostiach a cenách dodávok od nových dodávateľov. Monitoring ázijského trhu a prieskum nákupných alebo odbytových možností pre Vás radi zariadia naši experti na obchodovanie s Čínou a Áziou.

Kontaktujú Vás ázijské spoločnosti s ponukou spolupráce? Ide o reálny záujem alebo podvod?

Potenciálnych dodávateľov Vám overíme. Takmer každý ázijský obchodník sa tvári ako výrobca. Kopírovanie propagačných materiálov iných firiem a vydávanie ich za svoje je také „ázijské“. Nemožno však povedať, že všetky firmy v Ázii sú nečestné. Pomôžeme Vám odlíšiť výrobcov od obchodných spoločností a získať prístup k etablovaným ázijským dodávateľom, ktorí Vám budú vedieť garantovať kvalitu produktov aj dodacie lehoty.

Kontrola stroja pred odoslaním našimi kontrolórmi priamo v sklade dodávateľa
Zdroj: Infinity Standard
Kontrola stroja pred odoslaním našimi kontrolórmi priamo v sklade dodávateľa

Ako udržať kvalitu objednávok z Ázie?

Dávate si vyrábať tovar v Číne alebo iných ázijských krajinách a vidíte rozdiely v kvalite medzi jednotlivými objednávkami? Kontrolu kvality tovaru, výrobných komponentov alebo strojov Vám zabezpečíme priamo u Vašich ázijských výrobcov.

Naša firma Infinity Standard má v Ázii množstvo vyškolených kontrolórov, ktorí skontrolujú Váš tovar, stroje, výrobné technológie alebo komponenty presne podľa Vašich požiadaviek. Už sa Vám nestane, že budete s napätím čakať kým dorazí kontajner z Číny, Vietnamu, Indie alebo ďalších ázijských krajín aby ste vedeli určiť koľko percent z tovaru je predajných alebo funkčných. S Infinity Standard máte istotu, že dostanete to za čo ste si zaplatili.

Plánujete export do Číny alebo ďalších ázijských krajín? Infinity Standard je tu tiež pre Vás.

Naše skúsenosti z obchodovania s ázijskými krajinami a sieť kontaktov využívame aj na zabezpečenie odbytu slovenských a českých produktov na čínskom a ďalších ázijských trhoch. Odberateľov v Ázii Vám radi nájdeme presne podľa Vašich výrobných a exportných možností.

O nás: Infinity Standard, a.s. je podnikom zahraničného obchodu 21. storočia zameraným na prinášanie efektívnych zásobovacích a výrobných riešení pre našich európskych klientov vo forme zabezpečovania kvalitných výrobných vstupov, tovarov, výrobných zariadení a technológií pre klientov a zabezpečovanie odbytových možností pre európske produktu v Ázii.

www.infinitystandard.sk, +421 948 369 124, [email protected]