Rýchlo rastúce sektory technológií a finančných služieb majú aj v súčasnosti výhodu práce na diaľku. Prechod na hybridnú formu práce nastal už počas pandémie, keď sa mnoho manažérov rozhodlo pohľadať si novú základňu inde vo svete; často v teplých pobrežných mestách s príjemným ubytovaním a ľahko dostupným cestovým spojením. Odvtedy si tento životný štýl našiel mnoho priaznivcov.

Podľa štúdie poradenskej spoločnosti AWA uskutočnenej v 22 krajinách pracovníci stále chodia do kancelárie v priemere len 1,75 dňa v týždni. Až 37 percent zamestnávateľov plánuje v dôsledku toho zmenšiť svoje kancelárske priestory. Pre tých, ktorým stačí počítač a dobré internetové pripojenie, sa tak pracoviskom neraz stala hotelové izba, piesočná pláž alebo prútené kreslo či hojdacia sieť.

Ceny prenájmu v hotspotoch digitálnych nomádov v dôsledku vysokého záujmu však rastú, cenová dostupnosť prvotriednych nehnuteľností na prenájom sa stala kľúčovým faktorom pri rozhodovaní, kam sa presťahovať za prácou na diaľku.

Realitná maklérska spoločnosť Savills vybrala na základe svojho prieskumu 20 najlepších miest pre digitálnych nomádov. Do úvahy brala rýchlosť internetu, kvalitu života, klímu, letecké spojenie aj ceny prenájmu. Prezrite si rebríček sledujúci tieto atribúty a hodnotenia, ktoré si dané miesta vyslúžili.