Varšava dodala Kyjevu viac ako 240 tankov a 100 obrnených vozidiel, uviedol poľský prezident Andrzej Duda. Poľsko celkovo Ukrajine poskytlo vojenské vybavenie a materiál v hodnote viac ako 1,5 miliardy eur. Informovala o tom agentúra PAP.

„Ukrajine sme poslali okrem iného vyše 240 tankov, 100 obrnených vozidiel, raketové systémy, obrovské množstvo munície a pušiek, ako aj rôzne druhy vybavenia. Ide napríklad o nepriestrelné vesty či kevlarové prilby," povedal Duda počas stretnutia s veľvyslancami.

„Veľmi úzko spolupracujeme s našimi ukrajinskými susedmi, aby sme mohli naplniť akúkoľvek ich potrebu," dodal najvyšší predstaviteľ Poľska.

Prezident ďalej uviedol, že jedným z najdôležitejších prvkov poľskej zahraničnej politiky by mala byť podpora Ukrajiny nie len dodávkami zbraní, ale aj prijímaním utečencov.

Ďalšie dôležité správy

PK 38 Kyjev - Na snímke zľava poľský prezident Andrzej Duda a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj počas tlačovej konferencie v Kyjeve v nedeľu 22. mája 2022. FOTO TASR/AP

Ukrainian President Volodymyr Zelenskyy, right, and Polish President Andrzej Duda, attend a news conference after their meeting in Kyiv, Ukraine, Sunday, May 22, 2022. (AP Photo/Efrem Lukatsky)
Neprehliadnite

Poľsko vyzýva na zavedenie ďalšieho balíka sankcií voči Rusku