Dubnická zbrojárska spoločnosť MSM Group získala počas pandémie nové zákazky na dodávky obrannej i civilnej techniky. Ako informoval generálny riaditeľ MSM Group Michal Pavlík, spoločnosť má v súčasnosti uzatvorené viaceré kontrakty, ktoré sú určené predovšetkým na export mimo Slovenska.

„Predchádzajúci i súčasný rok vyzerajú z hľadiska rastu spoločnosti výborne. Stali sme sa partnerom chorvátskeho ministerstva obrany, ktorému sme úspešne dodali produkty obranného priemyslu, a máme prísľub tohto partnera na ďalšiu spoluprácu pri iných zákazkách,” uviedol Pavlík. MSM Group podľa neho pokračuje v kontrakte s Poľskom, kde je spoločnosť dlhoročným dodávateľom munície kalibru 155 milimetrov. Kontrakt je platný až do roku 2022. Rovnaký kaliber dubnická zbrojovka dlhodobo dodáva aj pre Ministerstvo obrany SR.

Colt/CZG
Neprehliadnite

Česká zbrojovka úspešne dokončila kúpu amerického Coltu

Úspechom slovenskej spoločnosti je tiež víťazstvo v tendri pre Agentúru NATO pre podporu a obstarávanie. „Vďaka niekoľkomiliónovému kontraktu pre Agentúru NATO pre podporu a obstarávanie, skrátene NSPA, budeme môcť udržať výrobu v nastolenom tempe, čo predstavuje garantovanú prácu takmer pre dve tisícky ľudí na Považí," vysvetľuje Pavlík.

Ako dodal, firmám patriacim do holdingu MSM Group sa darí nielen v obrannom priemysle, ale i v civilnom. Banskobystrická dcérska spoločnosť pokračuje v dodávkach kontajnerových riešení pre švédsku armádu. Banskobystričania tiež v minulom roku získali kontrakt na unikátne letiskové veže pre spoločnosť Transcon, ktoré budú slúžiť v africkom Senegale.