Zvýšenie cien cestovných lístkov na vlak je citlivá téma, ale je potrebné sa o tom rozprávať. Uviedol to minister dopravy Andrej Doležal počas štvrtkového živého vysielania na sociálnej sieti.

Návrh opatrenia

Doležal priblížil, že zvyšovanie cien cestovných lístkov bolo jedným z návrhov opatrení v rámci diskusie s Útvarom hodnoty za peniaze o zefektívnení Železničnej spoločnosti Slovensko.

„Je to delikátna, citlivá téma, ale musíme ju dať na stôl a musíme sa o nej rozprávať. Zatiaľ nemáme konkrétny návrh," skonštatoval minister.

Manipulačné poplatky

Zároveň dodal, že pred týmto opatrením sú ešte rôzne miernejšie opatrenia. „Napríklad, že by sme spoplatnili akési manipulačné poplatky pri vydávaní lístkov. Chceme motivovať ľudí, aby si kupovali lístky prostredníctvom mobilného telefónu, aplikácií," naznačil minister dopravy s tým, že dôchodcov by sa spoplatnenie netýkalo.

Bez súhlasu koalície nenastane zmena

Zdôraznil tiež, že na zmenu tarifnej politiky v súvislosti s bezplatnou vlakovou dopravou je potrebný súhlas celej koalície. „Bez súhlasu koalície takýto krok neviem spraviť," vyhlásil Doležal.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Andrej Doležal (nominant Sme rodina) počas tlačovej konferencie na tému Rozvoj hlavnej stanice v Bratislave a jej priľahlého územia 8. februára pred hlavnou stanicou v Bratislave. FOTO TASR - Pavol Zachar
Neprehliadnite

Štartujú práce na šiestich nových železničných projektoch za 68,5 milióna eur