S uznesením o celoplošnom skríningovom testovaní, ktoré prijala vláda ako jediná nesúhlasila líderka strany Za ľudí a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová. ,,Máme iný názor na celoplošné testovanie, nie je to politický spor, ale rozdielne názory na najlepšie riešenie," komentovala vtedy Remišová na sociálnej sieti dôvod svojho nesúhlasu s ostatnými členmi vlády. 

Na snímke podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí) počas 32. schôdze vlády SR v stredu 12. augusta 2020 v Bratislave. FOTO TASR - Martin Baumann
Neprehliadnite

Remišová kritizovala, že materiál k celoplošnému testovaniu dostala až na rokovaní vlády

Konflikt mal očividne dohru. Podľa informácií Denníka N už dva dni potom, čo sa Remišová postavila proti predsedovi vlády Igorovi Matovičovi (OĽaNO) ju Úrad vlády SR upozornil, že sa má do konca júna vysťahovať z budovy. Remišovej ministerstvo má totiž dovtedy platnú nájomnú zmluvu .

Premiér I. Matovič i vedúci úradu vlády J. Jakab však odmietajú akúkoľvek spojitosť a vyvracajú tvrdenia o pomste. Premiér tvrdí, že ani nevedel, že je Remišová na úrade v prenájme

Remišová celú situáciu zatiaľ nekomentovala. Vyjadrila sa však, že už dlhodobo hľadali na ministerstve priestory, kam by sa chceli presťahovať.