Vládni lídri sa nenechajú vyrušovať argumentami opodstatnenosti. Smer hovorí o zdvojnásobení vianočných dôchodkov a SNS chce oslobodiť seniorov od platenia koncesionárskych poplatkov. Padol dokonca návrh, aby sa minimálny dôchodok zvyšoval rovnako ako minimálna mzda. V paralelnom vesmíre koaličných lídrov sa tieto návrhy zdôvodňujú údajnou sociálnou zraniteľnosťou seniorov.

Štatistiky však jasne uvádzajú, že v ohrození chudobou žije menej ako sedem percent dôchodcov, v prípade neúplných rodín s deťmi je to viac ako 40 percent. Prečo teda nenavrhnúť vianočný rodičovský príspevok, alebo extra prídavok na dieťa či dávku v hmotnej núdzi? Ponúka sa odpoveď, že sociálne cítenie koaličných strán je podmienené volebnými ziskami. Ako nedávno upozornil Denník N, tesná väčšina voličov Smeru je dnes vo veku 60 a viac rokov.

Koalícia síce nedávno zvýšila materské a Smer aktuálne hovorí aj o ambícii významnejšie navýšiť rodičovský príspevok, ale tieto opatrenia vždy prichádzajú paralelne aj s politikami typu zastropovania dôchodkového veku či uzákonením trinásteho dôchodku.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa