Srbský tenista Novak Djokovič, obľúbený medzi odporcami očkovania, kúpil 80-percentný podiel v dánskej biotechnologickej spoločnosti QuantBioRes, ktorá vyvíja liek na covid-19. Agentúre Reuters to v stredu potvrdil  výkonný riaditeľ Ivan Lončarevič s tým, že Djokovič investoval do firmy už v lete 2020.

Vývoj lieku

Generálny riaditeľ firmy odmietol ale upresniť, koľko to bolo peňazí. Spoločnosť, v ktorej športovec získal väčšinový podiel, patrí k menším dánskym firmám.

Spoločnosť pracuje na výrobe peptidu, ktorý má zabrániť koronavírusu infikovať ľudskú bunku. V lete plánuje vo Veľkej Británii spustiť klinické testy. Na svojich webových stránkach vysvetľuje, že má technológiu zvanú RRM pre vývoj liečebných postupov a liekov na retrovírusy a rezistentné baktérie. Tím spoločnosti tvoria biochemici, fyzici, inžinieri a programátori.

Neočkovaný a vyhostený

Djokovič nie je proti covid-19 očkovaný, čo mu spolu s nejasnosťami ohľadom jeho prekonaniu tejto choroby znemožnilo štart na turnaji Australian Open. Tenista bol z Austrálie minulý týždeň vyhostený a v nedeľu odcestoval do vlasti.

Tridsaťštyriročný srbský hráč nazbieral podľa oficiálnych údajov tenisovej asociácie ATP vo svojej športovej kariére na odmenách 134 miliónov dolárov. Ďalšie príjmy mu zaisťujú početné reklamné zmluvy.

Ďalšie dôležité správy

Austrálsky minister pre imigráciu zrušil Srbovi Novakovi Djokovičovi vízum
Neprehliadnite

Austrálske imigračné úrady zadržali Djokoviča. Vo väzbe bude do nedele