Developer priemyselných nehnuteľností v strednej a východnej Európe CTP ohlásil vybudovanie priemyselného parku pri Žiline. Po dokončení poskytne CTPark Žilina Airport prenajímateľný priestor vo výmere 145-tisíc metrov štvorcových (m2).

„Park v súčasnosti pozostáva z troch moderných priemyselných budov, poskytujúcich 25-tisíc m2 logistických priestorov a priľahlých pozemkov s potenciálom vybudovať 120-tisíc m2 dodatočného priestoru. CTP už prevádzkuje CTPark Žilina, ktorý je umiestnený vo výrobnom závode Kia," informoval developer.

CTP
Neprehliadnite

Zelené priemyselné parky zlepšujú život v meste a okolí

„Po získaní CTPark-u Košice v roku 2019 sme ukončili našu druhú transakciu s Immorent Slovakia s akvizíciou v Žiline. Táto obchodná dohoda posilňuje našu pozíciu na Slovensku a poskytuje väčší rozvojový potenciál vo veľmi atraktívnom Žilinskom kraji. Naším zámerom je začať s výstavbou novej budovy s rozlohou 24-tisíc m2 v danej lokalite už počas niekoľkých mesiacov, aby sme uspokojili rastúci dopyt nájomcov," uviedol technický riaditeľ CTP pre Slovensko Ivan Šimo.

CTP plánuje v najbližších dvoch rokoch investovať 200 miliónov eur, aby viac ako zdvojnásobila súčasné slovenské portfólio 460-tisíc m2 v 12 lokalitách. V súčasnosti má vo výstavbe 88-tisíc m2 v lokalitách v Trnave, Košiciach a Prešove.