Očkovacia lotéria z dielne Igora Matoviča mala pôvodne slúžiť ako motivácia ľudí na očkovanie, neskôr sa bývalý premiér vyjadril, že ide o odmenu pre zaočkovaných. Takou bola aj pani Anna z Košíc, no celý telefonát neprebehol bez problémov a výherkyňa si 101-tisíc eur podľa niektorých divákov nezaslúži.

Pripomeňme, že na to, aby očkovaní získali hlavnú cenu, musia v limite 20 sekúnd od zavolania zdvihnúť telefón a potom v priamom televíznom prenose v rovnakom časovom limite povedať heslo, ktoré je v tej chvíli zverejnené na obrazovke.

Heslo po limite

V sobotu (16. 10.) večer priniesla očkovacia lotéria na divácke obrazovky drámu. Štvrtá v poradí bola vyžrebovaná pani Anna z Košíc. Sekundy ubiehali a pani Anna sa neozývala.

Napokon v poslednej chvíli telefonát zodvihla, ukázalo sa však, že sleduje iný televízny program, a tak nevie heslo dňa - starostlivosť. Po dráme s prepínaním televízora, ktorú predviedla v priamom prenose, sa jej napokon správne heslo podarilo povedať, no v štúdiu už v tej chvíli časový limit – ako sa zdalo – ubehol.

Na snímke podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO) počas tlačovej konferencie k podpore očkovania proti Covid-19 v Bratislave 30. júna 2021. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

I. Matovič: Lotéria úlohu spĺňa, priorita bola odmeniť, nie zvýšiť zaočkovanosť

Moderátori po porade potvrdili, že získava 101-tisíc eur. Podľa Ministerstva financií SR výherkyňa stanovené podmienky súťaže o finančné ceny splnila, preto si odmenu zaslúži. Opak si myslia diváci, ktorí celé žrebovanie sledovali. Podľa nich časový limit ubehol, a tak pani Anna výhru získať nemala.

Podmienky vraj splnila

„Zástupca ministerstva financií SR ako zástupca vyhlasovateľa súťaže sa nachádza priamo v štúdiu a on rozhoduje, či relácia Byť zdravý je výhra, prebieha v súlade so štatútom. On v sobotu večer rozhodol, že to bolo v časovom limite. Notár overuje celý priamy prenos, z toho je následne zápisnica,“ tvrdí zdroj RTVS. 

Národná rada SR
Neprehliadnite

Matovičov „lex Zuzana“ v parlamente stroskotal. Za jeho prerokovanie nehlasovalo dosť poslancov

,,Zástupca ministerstva financií teda v sobotu rozhodol, že to prebehlo v súlade so štatútom súťaže,” dodal zdroj. „Aj na základe nášho posúdenia má súťažiaca nárok na výhru,“ potvrdila hovorkyňa Ministerstva financií SR Michaela Lovasová.