Dacia ma opäť presvedčila, že má nápady, ktoré jej môžu závidieť aj podstatne väčšie a renomovanejšie automobilky. Ak patríte medzi fanúšikov značky, máte sa v najbližších rokoch na čo tešiť. Ak nie, môže sa ľahko stať, že sa ním stanete. Rumunské produkty totiž budú čoraz atraktívnejšie.

Skvelý infotainment

Pozornosť médií sa na podujatí, kde Dacia predstavila svoju budúcnosť, zameriavala najmä na koncept Manifesto či povedľa vystavený Bigster, no mňa najviac nadchlo úplne bežné Sandero v základnej výbave. Dacia v ňom totiž prezentovala víziu infotainmentu budúcnosti, ktorého jadrom bude mobilný smartfón vodiča. Jediný dotykový displej vo vozidle by mal byť telefón umiestnený v robustnom držiaku na palubnej doske.

Dacia Duster s novou čelnou maskou.
Zdroj: Dacia

Na jeho nasadenie do reality si ešte počkáme, no už teraz môžem povedať, že takýto responzívny infotainment nemajú často ani hardvérovo výkonné prémiové automobily. Mobil je s vozidlom spojený prostredníctvom protokolu bluetooth, ktorý je nenáročný z pohľadu batérie, no zároveň dostatočne rýchly na prenos kľúčových informácií. Mobil sa nateraz bude nabíjať prostredníctvom USB-A portu umiestneného vedľa prístrojového štítu.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa