Posledných 12 rokov žili Anthony Welch a jeho partnerka Theresa životom Robinsona Crusoea. Sami na ostrove v južnom Tichomorí, kde väčšinou ľudská noha nevstúpila. A. Welch, britský investor do nehnuteľností na dôchodku dúfa, že tento rajský pokoj im čoskoro naruší 21-tisíc investorov do kryptomien, ktorých sa snaží presvedčiť, aby sa presťahovali na ostrov a vytvorili „krypto utópiu bez regulácie“. Informoval o tom web theguardian.com.

Podľa Welchovho plánu by sa ostrov s rozlohou troch miliónov metrov štvorcových, ktorý je súčasťou súostrovia Vanuatu, nachádzajúci sa medzi Austráliou a Fidži, premenil z 90 percent nenarušeného dažďového pralesa na „udržateľné inteligentné mesto“ plné viacposchodových obytných blokov a kancelárií pre investorov do kryptomien z celého sveta.

Ostrov premenovali

A. Welch premenoval ostrov z pôvodného Lataro na Satoshi (podľa Satoshi Nakamoto, čo pseudonym človeka, ktorý vynašiel bitcoin). Plánuje tam dokonca vytvoriť „hlavné krypto mesto sveta“.

Ostrov bol pred časom na predaj za 12 miliónov dolárov. Bol opísaný ako ekologický raj „pokrytý bujnými dažďovými pralesmi spolu s nádherným množstvom flóry a fauny, ktorá je tu nerušená tisíce rokov“. V propagačnom videu sa uvádza: Nedotknutý koralový útes obklopujúci ostrov je „morskou chránenou oblasťou“, ktorá sa „hemží krásnymi rybami a koralovým životom“. Hovorí sa, že len hŕstka ľudí sa kedy potápala pri útese a „väčšina jeho častí nebola nikdy preskúmaná“.

Ide aj o vzácneho kraba

A. Welch už pred časom požiadal vládu Vanuatu, aby označila ostrov za rezerváciu voľne žijúcich živočíchov, aby „zabránili vyhynutiu“ vzácneho kraba kokosového. „Konečným cieľom je znovu zaviesť rozmnožovanie tohto živočíšneho druhu na ostrove,“ povedala Theresa.

Internetová stránka popisujúca snahy páru o vytvorenie rezervácie divokej zveri bola vymazaná krátko po tom, čo The Guardian oslovil A. Welcha, aby sa vyjadril. Povedal, že snahy o vytvorenie rezervácie sú „dobrovoľné“ a že ich môže „kedykoľvek odložiť“, aby umožnil výstavbu krypto mesta.

Podobných projektov je viac

Projekt ostrova Satoshi je najnovším zo série schém, ktorých cieľom je dostať kryptomenových fanatikov spoza blockchainu do reálnej komunity v malých ostrovných štátoch.

Napríklad aj prezident Palau, ďalšieho tichomorského ostrovného štátu, nachádzajúceho sa severovýchodne od Vanuatu, spustil plány stať sa do konca roka „prvým štátom podporovaným stablecoinom na svete“.

Ďalšie dôležité správy

KK25 San Salvador - Nápis
Neprehliadnite

Salvador chce získať viac peňazí na bitcoin. Emisiu za miliardu dolárov uskutoční v marci