Český premiér Petr Fiala odvolil v druhom kole prezidentských volieb v piatok popoludní v Brne a svoj hlas podľa vlastných slov odovzdal kandidátovi Petrovi Pavlovi. Informuje o tom TASR na základe správ televízie CNN Prima News a spravodajského serveru iDNES.cz.

Fiala po vhodení hlasovacieho lístka uviedol, že dúfa vo vysokú volebnú účasť. Zároveň verí, že voličov neodradila drsná kampaň.

„Videli sme kampaň, pri ktorej sa používali útoky na ľudské vášne, rozdeľovanie spoločnosti. Mala za cieľ odradiť menej rozhodnutých voličov. Vyzývam občanov, aby šli k voľbám," vyhlásil český premiér.

V druhom kole prezidentských volieb v ČR proti sebe stoja bývalý predseda Vojenského výboru NATO Petr Pavel a expremiér Andrej Babiš. Hlasuje sa od piatku 14:00 do 22:00 a potom v sobotu od 8:00 do 14:00.

Ďalšie dôležité správy

Kandidáti na českého prezidenta Petr Pavel (vľavo) a Andrej Babiš pózujú pred predvolebnou debatou 25. januára 2023 v Prahe. Druhé kolo českých prezidentských volieb, v ktorom sa proti sebe postavia Petr Pavel a Andrej Babiš, sa uskutoční 27. a 28. januára.
Neprehliadnite

Expertka Zárubová: Pavel je emočne úsporný, Babiš prekvapil zbožnými gestami