Čínsky výrobca smartfónov Xiaomi postaví pre svoju divíziu elektrických áut v Pekingu továreň s kapacitou výroby 300 000 elektromobilov ročne. Uviedlo to vedenie hlavného mesta Číny.

Hromadná výroba sa začne o tri roky

Závod bude postavený v dvoch fázach. Xiaomi tiež v pekinskej zóne hospodárskeho a technologického rozvoja vybuduje centrálu automobilovej divízie a kancelárie pre predaj a výskum, uviedla na svojom účte na Wech vládou podporová agentúra pre ekonomický rozvoj Beijing E-Town. Podľa tej by hromadná výroba v závode mala začať v roku 2024, čo je v súlade s cieľom, aký si automobilka stanovila.

Tento rok v marci Xiaomi oznámila, že do desiatich rokov plánuje do výroby elektromobilov investovať desať miliárd dolárov. V auguste potom oficiálne zaregistrovala svoju divíziu na výrobu elektromobilov, ktorá nesie názov Xiaomi EV.

Okrem smartfónov budú predávať aj elektrické autá

Firma Xiaomi otvorila tisíce obchodov, aby podporila rast predaja smartfónov na domácom trhu. Tieto obchody chce nakoniec využiť aj ako predajné miesta na predaj elektrických vozidiel, napísala agentúra Reuters.

Xiaomi
Neprehliadnite

Xiaomi vstupuje do sveta samoriadiacich elektrických áut