Čínsky parlament bude zvažovať prijatie zákona, ktorý by umožnil potrestať rodičov v prípade, ak sa ich maloleté dieťa bude „správať veľmi zle" alebo spácha nejaký trestný čin. Informovala o tom agentúra Reuters.

Podľa návrhu zákona a podpore rodinnej výchovy budú úrady môcť pokarhať opatrovníka dieťaťa a nariadiť mu, aby absolvoval program o rodinnej výchove v prípade, ak úrady zistia u dieťaťa, ktoré je v jeho opatere, veľmi zlé alebo kriminálne správanie.

„Je mnoho dôvodov, pre ktoré sa dospievajúci ľudia nesprávajú dobre, a hlavným je nedostačujúca alebo nevhodná rodinná výchova," uviedol hovorca komisie pre legislatívne záležitosti čínskeho parlamentu Cang Tchie-wej.

Obmedzený čas na hranie sa 

Návrh zákona o podpore rodinnej výchovy, ktorý tento týždeň preskúma na zasadnutí Stály výbor čínskeho parlamentu, okrem toho nalieha na rodičov, aby naplánovali pre svoje deti čas tak, aby mali možnosť oddychovať, hrať sa a cvičiť.

Čínske ministerstvo školstva prednedávnom napríklad obmedzilo čas, ktorý môžu deti stráviť hraním online hier, na tri hodiny týždenne. Deti sa tak môžu hrať tieto hry jednu hodinu v piatok, sobotu a nedeľu a počas sviatkov.

Muži majú byť mužnejší

Čínska vláda je tiež znepokojená prílišnou záťažou detí vyučovaním v školách. Z tohto dôvodu preto obmedzila zadávanie domácich úloh a zakázala doučovanie hlavných predmetov cez víkendy a sviatky.

Peking okrem toho začal naliehať na čínskych mužov, aby boli menej „zženštilí" a správali sa „mužnejšie". V tejto súvislosti začalo tiež čínske ministerstvo školstva naliehať na školy, aby začali propagovať rôzne športy, napríklad futbal, píše Reuters.

Elektrobicykel
Neprehliadnite

Elektrobicykle si podmaňujú svet. Má ho už každý piaty Číňan, trh rastie a pomôžu aj dotácie